Budowa oczyszczalni ścieków w Wielopolu Skrzyńskim

Wrzesień 2017

Budowa oczyszczalni ścieków jest realizowana ze środków projektu pt. „Budowa kanalizacji sanitarnej i oczyszczalni ścieków dla miejscowości Wielopole Skrzyńskie” w ramach RPO WP na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa IV. Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego, Działanie 4.3 Gospodarka wodnościekowa, Poddziałanie 4.3.1 Gospodarka Ściekowa.

Przedsięwzięcie obejmuje:

Budowę oczyszczalni ścieków o przepustowości Qśrd=180m3/d położonej  w Wielopolu Skrzyńskim.

W ramach budowy oczyszczalni ścieków przewiduje się w szczególności następujące obiekty budowlane:

• budynek oczyszczalni,
  • budynek techniczno-socjalny,
  • budynek kraty ze zbiornikiem uśredniającym wstępnym,
  • zbiornik ścieków dowożonych,
  • kontenerową stację zlewczą ścieków dowożonych oraz tacę ociekową- dla wozów asenizacyjnych,
  • osłonę śmietnikową,
  • studnię kopaną z instalacją wodociągową,
  • schody wejściowe wraz z barierką ochronną
  • place, drogi wewnętrzne i miejsca postojowe,
  • rurociągi technologiczne,
  • kanalizację sanitarną,
  • stację transformatorową,
  • słup z linią SN,
  • instalację elektryczną odbiorczą z oświetleniem terenu,
  • instalację fotowoltaiczną o mocy 36,75 kWp.

Dostawa pełnego wyposażenia oczyszczalni w sprzęt na stałe montowany, jak i ruchomy w tym wyposażenie pomieszczeń biurowych i zaplecza sanitarnego.

5 179 115,00 zł - całkowity koszt inwestycji

Dofinansowanie

3 239 115,00 zł - środki pozyskane w ramach realizowanego projektu

1 940 000,00 zł - budżet własny Urzędu Gminy Wielopole Skrzyńskie

Mamy nadzieje, że uda się nam również odzyskać 968 452,40 zł podatku VAT, który nie jest kosztem kwalifikowanym w przedmiotowym projekcie co zmniejszy zaangażowanie środków własnych w budżecie gminy Wielopole Skrzyńskie.

Wykonawca

Dorota Szarnecka – Placko P.P.H. „EKO-SYSTEM-POLSKA”,