Powrót do Galerii Zdjęć

Złote Gody 2017

Krocząc we dwoje małżeńskim szlakiem, na swojej drodze napotykali radości i smutki. Pielęgnowany związek małżeński rozwijał się, rozkwitał, ubogacał i doczekał się złotej rocznicy, którą jest jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Z tej okazji, 14 marca 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim odbyły się Złote Gody. W tym roku w gminie Wielopole Skrzyńskie uroczystość tę przeżywało 21 par małżeńskich.

Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swoich rodzin założonych przed pół wiekiem, za wychowanie dzieci, za cierpienia, łzy, radości, za każdy siwy włos na ich skroni Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP medalami za długoletnie pożycie małżeńskie.

Gratulacje i medale Jubilaci odebrali z rąk Pana Marka Tęczara Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie. Do gratulacji dołączyła Pani Halina Poręba Przewodnicząca Rady Gminy Wielopole Skrzyńskie, Pani Krystyna Wlezień Sekretarz Gminy Wielopole Skrzyńskie oraz Pani Danuta Szostak kierownik USC.

W jubileuszowym spotkaniu uczestniczyły następujące pary małżeńskie: Estera i Marian Chodakowie, Melania i Stanisław Froniowie, Teresa i Wojciech Grodzcy, Maria i Józef Kramarzowie, Maria i Czesław Kruczkowie, Helena i Wojciech Kuligowie, Wanda i Czesław Kuligowie, Helena i Feliks Misiowie, Cecylia i Andrzej Muchowie, Cecylia i Feliks Pieprzakowie, Feliksa i Józef Ptaszkowie, Stefania i Józef Rydzowie, Alfreda i Bronisław Śliwowie, Krystyna i Eugeniusz Tokarzowie, Janina i Aleksander Trałkowie, Emilia i Jan Wojnarowscy.

Ponadto taką uroczystość obchodzili: Aniela i Władysław Cyrulikowie, Janina i Henryk Mirowscy, Julia i Ryszard Ozgowie, Elżbieta i Kazimierz Saletnikowie, Helena i Jan Wójcikowie.

Niepowtarzalną atmosferę umilił program artystyczny zaprezentowany przez Zespół Pieśni i Tańca Bardo, którego akompaniatorem jest Pan Grzegorz Piękoś, zaś choreografem i instruktorem Pani Magdalena Tabasz-Mazur. Tradycją stało się, że za zdrowie jubilatów wzniesiono lampkę szampana i odśpiewano „sto lat”. Gratulujemy wszystkim jubilatom, życząc doczekania kolejnych jubileuszy.

Udostępnij: