Powrót do Galerii Zdjęć

Oddanie do użytku nowego obiektu sportowego wybudowanego przy Szkole Podstawowej im. prof. Karola Olszewskiego w Broniszowie

Szanowni Państwo!

25 maja br. oddaliśmy do użytku nowy obiekt sportowy wybudowany przy Szkole Podstawowej im. prof. Karola Olszewskiego w Broniszowie. Zadanie było realizowane z udziałem środków z  Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej – gmina uzyskała na budowę tego obiektu dotację w wysokości 400 tysięcy złotych. Korzystając z funduszy Ministra Sportu i Turystyki w Warszawie w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej zbudowaliśmy boisko wielofunkcyjne z siłownią terenową. Wartość zadania wynosiła  572504,94 zł. Wykonawcą zadania była Firma „KRIS-BUD” z Jasienicy Rosielnej. Nowo wybudowane boisko jest w pełni wyposażone. Mogą  z  niego korzystać przedszkolaki,  młodzież ze szkół podstawowych , gimnazjum i szkół średnich realizując się sportowo. Obiekt jest dostępny dla wszystkich mieszkańców sołectwa Broniszów, można z niego korzystać codziennie do godziny 21, dzięki zainstalowanemu oświetleniu jest możliwość wykorzystania boiska po zmierzchu.

Otwarcie boiska świętowali z nami Pani Maria Kurowska Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty, przedstawiciele samorządu powiatu ropczycko sędziszowskiego i gminy Wielopole Skrzyńskie, przedstawiciel Wykonawcy Firmy „KRIS-BUD”, dyrektorzy placówek oświatowych gminy Wielopole Skrzyńskie, dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych, mieszkańcy Broniszowa, a w szczególności uczniowie Szkoły Podstawowej im. prof. Karola Olszewskiego w Broniszowie. Uroczystego poświęcenia nowo wybudowanego obiektu dokonał dziekan ks. Józef Kłosowski oraz Proboszcz Parafii  Św. Bartłomieja Ks. Marian Baran. Dzięki gościom z Węgier, z zaprzyjaźnionej partnerskiej gminy Bodrogkeresztúr wydarzenie to zyskało międzynarodową rangę.

Okazjonalne Listy intencyjne przesłali: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Kazimierz Moskal,  Senator Rzeczypospolitej Polskiej Zdzisław Pupa.

Młodzież ze Szkoły Podstawowej zaprezentowała ciekawy okolicznościowy montaż słowno muzyczny, kwitami podziękowała Panu Markowi Tęczarowi Wójtowi gminy za wspaniałą inicjatywę budowy wielofunkcyjnego boiska szkolnego wraz z siłownią zewnętrzną, podziękowania otrzymała również Pani Dyrektor Teresa Świniuch oraz Wykonawca.
Nasi goście w trakcie swoich wystąpień podkreślali role
i znaczenie oddanej do użytku inwestycji nie tylko dla rozwoju kultury fizycznej i sportu, ale także poprawy jakości życia całej lokalnej społeczności. Zwracali uwagę na to, że dzięki zaangażowaniu władz lokalnych, zgodzie i współpracy nawet małe miejscowości mogą otrzymywać wsparcie finansowe na realizację swoich marzeń.

Wójt w trakcie wygłoszonego przemówienia powiedział „ Aby powstało coś dobrego i pożytecznego potrzeba dobrej woli wielu ludzi. W realizacji naszych planów biorą udział różne instytucje i dużo przyjaznych nam osób.  Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do powstania tego boiska”…. „Życzę wszystkim dużo radości z korzystania z tego pięknego obiektu”.

Nowo wybudowane boisko jest dostępne dla wszystkich mieszkańców sołectwa Broniszów, można z niego korzystać codziennie do godziny 21, natomiast w razie potrzeb - dzięki zainstalowanemu oświetleniu jest możliwość wykorzystania obiektu po zmierzchu.

Udostępnij: