Powrót do Galerii Zdjęć

Konkurs "Najoryginalniejszy stroik wielkanocny"

Kiedy zbliżają się święta Wielkanocy, sprzątamy i przystrajamy dom na ich powitanie. Ozdoby wielkanocne są nieodłącznym atrybutem świąt, symbolizują naszą radość i podkreślają nastrój. Polacy są narodem bardzo przywiązanym do tradycji. Z roku na rok kultywujemy więc także liczne tradycje wielkanocne (nie tylko Śmigus Dyngus).

Wszelkie zwyczaje, które znamy dzisiaj, wywodzą się głównie z tradycji ludowej i różnią się w zależności od regionu ale łączy je symbolika najważniejszych świąt chrześcijańskich. Talerze pełne kolorowych pisanek, żółciutkie kurczaczki, urokliwe stroiki i wielkanocne zajączki śmieją się do nas zewsząd. To miły zwyczaj, dekoracje wielkanocne przypominają nam bowiem nie tylko o tym, że zbliżają się święta i trzeba się do nich przygotować. Stroiki wielkanocne są także symbolem nadchodzącej wiosny i odradzającej się przyrody, dlatego na ogół są barwne i wesołe. Nic w tym dziwnego - wszak ozdoby wielkanocne towarzyszą obchodom najradośniejszych świąt w roku a każdy element niby przypadkowy ma swoje znaczenie

Chcąc choć w małym stopniu wpisać w się ten piękny zwyczaj Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielopolu Skrzyńskim zaprosił uczniów ze szkół z terenu gminy oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej do udziału konkursie na „Najoryginalniejszy stroik wielkanocny”

Na konkurs w terminie do 31 marca 2017r., wpłynęło 50 prac:
W dniu 04 kwietnia 2017r.,komisja konkursowa po burzliwej burzliwej dyskusji podjęła następującą decyzję:

Klasy I-II
Miejsce I
Oliwia Raś – SP Brzeziny
Miejsce II
Julia Mirowska – SP Brzeziny
Miejsce III
Żaneta Święch – SP Brzeziny
Wyróżnienie:
Amelia Machura - SP Brzeziny- Berdechów

Klasy IV-VI
Miejsce I
Karolina Wojnarowska - SP Brzeziny
Miejsce II
Emilia Koczanowska – SP Broniszów
Miejsce III
Adam Trznadel- SP Brzeziny- Berdechów
Wyróżnienia:
Gabriela Misiora - SP Wielopole Skrzyńskie
Gabriela Wymysłowska – SP Broniszów
Marta Świerad - SP Wielopole Skrzyńskie
Julia Bober - SP Broniszów
Kamila Owczarska- SP Broniszów
Wojciech Misiora - SP Wielopole Skrzyńskie

WTZ
Miejsce I
Jacek Gąsior
Miejsce II
Andrzej Pietrucha
Miejsce III
Renata Chmiel

Organizatorzy serdecznie dziękują za tak liczny udział w konkursie, wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni symbolicznymi nagrodami a piękne stroiki ozdobiły Urząd Gminy wprowadzając świąteczny nastrój.

Udostępnij: