Powrót do Galerii Zdjęć

II Orszak Trzech Króli w Wielopolu Skrzyńskim

6 stycznia 2017 roku pod hasłem "Pokój i dobro" ulicami Wielopola Skrzyńskiego przeszedł drugi Orszak Trzech Króli.  Pomimo silnego mrozu na placu obok kościoła parafialnego p.w. Wniebowzięcia NMP w Wielopolu Skrzyńskim zebrało się ponad 2 tys. osób w tym delegacja przedstawicieli władz samorządowych i uczniów szkoły podstawowej z zaprzyjaźnionej węgierskiej gminy Bodrogkeresztúr. Przemarsz orszaku poprzedziła modlitwa Anioł Pański.

Następnie barwny korowód wyruszył trasą w kierunku rynku. Orszak poprowadzili trzej królowie: Kacper (symbolizujący Europę, na czele orszaku czerwonego), Melchior (symbolizujący Afrykę na czele orszaku niebieskiego) oraz Baltazar (symbolizujący Azję na czele orszaku zielonego). Ewangelicznym Mędrcom ze Wschodu towarzyszyły uśmiechnięte i pełne radości dzieci, poprzebierane za anioły i pasterzy. Dorośli podobnie jak i dzieci wyrazili istotę tego święta poprzez włożenie na głowę symbolicznej, tekturowej korony.

Na trasie orszaku odgrywano sceny z wydarzeń towarzyszących Narodzeniu Pańskiemu. Widzowie mogli zobaczyć przedstawienia dotyczące odwiedzin Anioła u pasterzy oraz podróży Mędrców do Betlejem. Orszak przybył do stajenki usytuowanej na wielopolskim rynku, gdzie kulminacyjnym momentem był pokłon Dzieciątku Jezus, złożony przez Trzech Króli. Kolejnym punktem uroczystości było wspólne kolędowanie z „Grupą Uwielbienia z Brzezin”.

Specjalną atrakcją dla dzieci okazała się żywa szopka wraz z okazałym inwentarzem. Na uczestników orszaku czekał ciepły poczęstunek oraz 3500 czekoladek zdobytych podczas konkursu „Głosuj na Wielbłąda i wygraj korony”.

Pan Marek Tęczar Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie w swoim przemówieniu podkreślił, że organizacja orszaku wymaga zaangażowania wielu osób, a udział w tym wydarzeniu to doskonała okazja do spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Gospodarz Gminy podziękował wszystkim za wsparcie i uczestnictwo w tegorocznym orszaku oraz życzył szczęśliwego Nowego 2017 Roku .

Głównym organizatorem i pomysłodawcą orszaku był ks. Michał Polański, w organizację włączyli się Starosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego, Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie wraz ze współpracownikami, Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim, lokalni przedsiębiorcy, parafie z dekanatu wielopolskiego, szkoły, lokalne organizacje społeczne, gospodarze użyczający konie i zwierzęta do żywej szopki, mieszkańcy oferujący wsparcie.

Udostępnij: