Powrót do Galerii Zdjęć

Dożynki Gminne 2015

30 sierpnia br. samorząd Gminy Wielopole Skrzyńskie jak co roku zorganizował Gminne Dożynki. Od kilkunastu lat gospodarzami dożynek są cyklicznie poszczególne sołectwa w gminie, w tym roku było to sołectwo Brzeziny.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w intencji rolników i ich rodzin, w kościele parafialnym p.w. Świętego Mikołaja w Brzezinach. Starości dożynkowi, w tracie procesji z darami, złożyli bochen chleba upieczony z tegorocznych zbiorów.

W tradycyjnej paradzie dożynkowej wzięło udział 19 grup wieńcowych z terenu gminy, zespoły regionalne, miejscowa Orkiestra Dęta, zaproszeni goście i licznie przybyli mieszkańcy. Na placu, obok Filii Ośrodka Kultury w Brzezinach nastąpiło oficjalne powitanie wszystkich przybyłych gości i mieszkańców przez Pana Marka Tęczara Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie.

Po zakończeniu okolicznościowego przemówienia, pełnego słów wdzięczności i uznania dla ciężkiej pracy rolników, nastąpiła ceremonia przekazania tradycyjnego chleba przez starostów dożynkowych na ręce gospodarza gminy.
Jednym z punktów programu było wyróżnienie i odznaczenie medalem Podkarpackiej Izby Rolniczej 14 rolników z naszej gminy. Odbył się także konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, po zakończonych prezentacjach przygotowanych przez poszczególne wsie wszyscy uczestnicy otrzymali równowartościowe nagrody pieniężnie i okolicznościowe dyplomy.
Przygotowano także dożynkowy program artystyczny realizowany przez zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku. Dożynkom towarzyszyły liczne prezentacje, stoiska twórców ludowych oraz degustacje. Pięknym gestem było wręczenie przez Wójta Gminy chlebów w dowód wdzięczności osobom, które aktywnie wspierają rozwój Gminy Wielopole Skrzyńskie. Ostatnim punktem programu była otwarta zabawa taneczna.

Razem z nami gminne dożynki świętowali znamienici goście:

Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej: Pani Renata Butryn, Pan Kazimierz Moskal, Pan Marek Poręba.

Przedstawiciele samorządu wojewódzkiego: Radni Sejmiku Pan Jacek Magdoń, Pan Wiesław Lada Dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Rzeszowie, Pani Janina Jastrząb – Skarbnik Województwa Podkarpackiego.

Przedstawiciele samorządu powiatowego: Pani Bernadetta Frysztak – Wice Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego wraz z radnymi powiatu i Pani Elżbieta Wojtasik – Sekretarz Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Pan Pavol Tchurnik - Zastępca Primatora Mesta Giraltovce wraz z delegacją z zaprzyjaźnionego kraju.

Księża z dekanatu wielopolskiego na czele z księdzem dziekanem Józefem Kłosowskim.
Dyrektorzy i Kierownicy instytucji szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawiciele służb mundurowych, lokalni przedsiębiorcy, rolnicy, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji działających na terenie gminy, przedstawiciele samorządu gminy, sołtysi i licznie przybyli mieszkańcy.

„Serdecznie dziękuje wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie tej pięknej uroczystości. Dziękuję gościom, że zechcieli spędzić z nami ten czas, dziękować za tegoroczne plony i świętować z mieszkańcami Gminy Wielopole Skrzyńskie.
Pozdrawiam wszystkim uczestników imprezy, dziękuję za wspólnie spędzony czas i wspaniałą zabawę”. Marek Tęczar – Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie.

Udostępnij: