Powrót do Galerii Zdjęć

Dobudowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Gliniku - postępy prac w 2017 roku

Dobiegają końca prace związane z budową i wyposażeniem sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Gliniku. Aktualnie w obiekcie wykonano już nawierzchnię sportową i trwają ostatnie prace wykończeniowe.

W ramach inwestycji powstała sala gimnastyczna o wymiarach areny 12 m × 24 m. Obiekt jest w pełni wyposażony we wszystkie instalacje (elektryczną, wodnokanalizacyjną, wentylacyjną, centralne ogrzewanie).

Powstały szatnie, sanitariaty, magazyny na sprzęt sportowy, pokój nauczycieli wychowania fizycznego, pomieszczenie wentylatorowi. Nowy obiekt sportowy zostanie wyposażony również w drabinki treningowe, komplet do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, tablice wyników, drewnianą scenę, kotarę zamykająca scenę, kotarę dzielącą salę gimnastyczną na 2 części (umożliwi to prowadzenie zajęć sportowych dla dwóch grup). Do końca czerwca 2017 roku zaplanowano zagospodarowanie terenu wokół nowo powstałego obiektu.

Wartość inwestycji to 2 046 282,28 zł. Gmina Wielopole Skrzyńskie pozyskała na to przedsięwzięcie dofinansowanie z Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej – 1 000 000,00 zł oraz w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego – 907 635,00 zł.

Sala gimnastyczna w znaczący sposób wpłynie na rozwój fizyczny młodzieży szkolnej. Dołożono wszelkich starań, aby obiekt był przyjazny dla dzieci i spełniał oczekiwania zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Udostępnij: